Lamborghini helikopter tasarımıyla dikkat çekti

0

Lamborghini helikopter

Spor otomobil sektörünün dev isim Lamborghini helikopter tasarımıyla gündeme geldi. Dijital ortamda tasarlanan helikopter, oldukça başarılı görünüyor.

Lamborghini helikopter üretecek mi?

Otomobil sektöründe yaşanan elektrikli araç dönüşümüne, son yıllarda Lamborghini de uyum sağlamaya çalışıyor. Böylelikle spor otomobil sektöründe de elektrikli araç dönüşümü yaşanıyor.

Ancak Lamborghini bu kez otomobil tasarımıyla değil, helikopter tasarımıyla gündeme geldi. Tomas Zumalacarregui Arregui isimli bir tasarımcı, dijital ortamda Lamborghini için bir helikopter tasarladı. Falco ismiyle tanıttığı bu tasarım, tıpkı Lamborghini otomobillerinde olduğu gibi agresif çizimleriyle dikkat çekiyor.

Çift pervaneye sahip olan ve aerodinamik konusundaki başarısıyla dikkat çeken bu tasarım, yüksek hızlara ulaşabilecek potansiyele sahip. Arregui’nin kokpit konusundaki çalışmalarının ise devam ettiği ve önümüzdeki günlerde kalan tasarımı tamamlayacağı belirtiliyor.

Tasarımcılar zaman zaman büyük markalar için bu tip ilginç tasarımlara imza atabiliyor. Dolayısıyla bu helikopterin üretimi konusunda Lamborghini tarafından nasıl bir cevap geleceği şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>