Lamborghini satış rekoru kırdı

0

Lamborghini satış

Eylül ayında Lamborghini satış rekoru kırmayı başardı. Lüks spor otomobil üreticisi Lamborghini, eylül ayında 700’den fazla araç sattı.

Lamborghini satış başarısını devam ettiriyor

Yüksek performanslı araçlarıyla sektörün lider isimlerinden Lamborghini, satış konusunda da başarılı bir yol izliyor. 2020 yılı Eylül ayında Lamborghini, satış rekoru kırmayı başardı.

Lamborghini’nin bu dönemde sattığı araç sayısı 738 olarak açıklandı. Pandemiye rağmen oldukça başarılı bir tablo çizen Lamborghini’in son 3 aylık süreçteki otomobil satış sayısı ise 2 bin 83 oldu. Lamborghini Urusu, 2020 Temmuz döneminde 10 bininci satış barajını geçerek, önemli bir kilometre taşını geride bırakmıştı.

Lamborghini’nin en çok satan modelleri arasında Huracan Evo ve Sian Roadster gibi modeller yer aldı. Lamborghini CEO’su Domenicali, bu sonuçların oldukça gruru verici olduğunu ve yıllardır yaptıkların çalışmaların doğru olduğunu söyledi. Domenicali, kendilerinin yeni hedeflere yürümeye devam ettiğini de söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>