Lamborghini tıbbi ekipman üretimine başladı

0

Lamborghini tıbbi

Lüks otomotiv sektörünün dev ismi Lamborghini tıbbi ekipman üretimine başladı. İlgili ürünlerin üretimi, Lamborghini Ar-Ge departmanı tarafından yapılıyor.

Lamborghini tıbbi ekipman desteği sunacak

Tüm dünyayı etkileyen koronaviürs salgını, tıbbi ekipman konusunda küresel ölçekte ihtiyaç artışına neden oldu. Bu neden farklı sektörlerden üreticiler de bu konuda destek vermeye başladı.

Wolksvagen ve Ford’un ardından lüks otomotiv sektörünün dev ismi Lamborghini de bu alanda destek vermeye başladı. Lamborghini Ar-Ge departmanında, tıbbi maskeler ve yüz siperleri için üretime başlandı. İtalya’da bulunan Lamborghini fabrikasında, bazı bölümler sadece tıbbi ekipman üretimi için yeniden uyarlandı. Lamborghini uyarlanmış bu üretim tesisiyle ilgili yeni fotoğraflar da paylaştı.

Lamborghini’nin günlük olarak 1000 adet tıbbi masket ve 200 adet yüz koruyucu polikarbonat siper üretimi yapacağı belirtiliyor. Üstelik koruyucu yüz siperlerinin üretiminin 3D yazıcılarla yapılacak olması da bu fabrikadaki dönüşümün yenilikçi olduğunu gösteriyor.

Lamborghini CEO’su Stefano Domenicali, böyle acil bir durumda üzerlerine düşeni yapacaklarını söylüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>