Land Rover, BlackBerry’nin teknolojisi kullanacak

0

Land Rover

Land Rover, bağlantılı araçlara yönelik çalışma yapmak için BlackBerry ile ortaklık kurdu. Bu anlaşma ile Land Rover, ağlantılı araçlar için BlackBerry’nin teknolojisini kullanacak.

Land Rover ve BlackBerry ortaklığı

Her iki şirket tarafından imzalanan çok yıllı anlaşma kapsamında yeni nesil Land Rover bağlantılı araçlarda, BlackBerry’in bilgi-eğlence ve güvenlik teknolojilerini kullanacak. Ayrıntıları açıklanmayan anlaşma kapsamında Kanadalı yazılım firması QNX ve Certicom teknolojisini otomobil üreticisine lisanslayacak. Ayrıca, BlackBerry mühendislerinden oluşan özel bir ekip, yeni Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU) modüllerinin formülasyonunu destekleyecek. İlk ECU projesi net-gen bilgi-eğlence sisteminin geliştirilmesine odaklanıyor.

Jaguar Land Rover’ın araç mühendisliği direktörü Dave Nesbitt, ortaklıkla ilgili olarak “BlackBerry ile çalışmak, müşterilerimizin istediği güvenli ve yeni nesil araçları geliştirmemizi sağlayacaktır. BlackBerry mühendisleri ile birlikte, bağlantılı araçlarımız için gereken en yüksek güvenliği sağlamak için en dinamik ve güncel yazılıma erişebileceğiz” dedi.

Jaguar Land Rover, otomobil sektöründeki son terndelere yatırım yapmaya devam ediyor. Geçen yıl Haziran ayında, ABD merkezli yolculuk paylaşım şirketinin genişleme ve teknoloji temelli planlarını desteklemek için Lyft’te 25 milyon dolarlık bir yatırım olduğunu açıkladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>