Larry Page’in uçan otomobili göründü

0

Google’ın kurucusu ve yöneticisi Larry Page’in uçan otomobil yaratmak konusundaki tutkusu yavaş yavaş elle tutulur sonuçlar vermeye çalışıyor. 

Tamamen kişisel yatırımıyla, iki ayrı geliştirme şirketi kuran Larry Page, bu iki şirketteki mühendisleri birbirleriyle rekabete sokarak, ticari ürüne dönüştürülebilir bir tasarım yaratmaya çalışıyordu. 

Şimdi, şirketlerden biri Kitty Hawk, Flyer ismini verdikleri bir prototipe dair kullanım videosunu yayınlayarak heyecan yarattı. Flyer aslında tam olarak bir otomobil değil, aksine uçan “jetski” demek daha doğru. Sahil bölgelerinde yaşayan insanlar için, suya inip kalkabilen dört motorlu drone tarzı bir ulaştırma aracı olarak tasarlanan Flyer, böylece özellikle yazlık bölgelerdeki büyük rağbet gören su eğlencelerinden biri olmayı amaçlıyor. Bu şekilde ilk ürünlerini rahatlıkla satacak firmanın, kara yolunda hareket edebilecek gerçek bir uçan otomobil üretmek için kaynak ve zaman kazanması bekleniyor.

Fiyatı ne kadar olacak?

Flyer için şimdilik bir satış fiyatı veya tarihi açıklanmış değil ancak aracı satın almak isteyenler için 100 dolarlık bir başvuru imkanı mevcut. Kitty Hawk firması, bu ön başvuru ile meraklıları satın alma listesine ekliyor ve aracı ilk olarak onlara ulaştıracağını garanti ediyor ancak firma bekleme süresinin de yaklaşık 3 yıl olacağının altını çiziyor.

Larry Page’in kişisel yatırımı ile hayata geçecek bu ürünün ise Google ile organik bir bağı olmayacak ancak yine de çatı şirket Alphabet araçları çok cazip bulursa, Larry Page’in şirketini bolca milyar doların bulunduğu bir fiyata satın almayı tercih edebilir. 

Aracın test sürüşüne dair hazırlanan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>