Lazer yerine inkjet ile yılda 55.2 milyon euro tasarruf

0

WorkForce-Pro-WF-R5690DTWF-görsel-1Bağımsız araştırma şirketi BLI’nın son verilerine göre lazer yerine Epson WorkForce Pro inkjet yazıcı kullanan kurumlar yüzde 82’ye kadar enerji tasarrufu sağlıyor. Ayrıca çevresel etkiler göz önüne alındığında yüzde 95 oranında daha az atık avantajı sunuyor. BLI’nın araştırma verilerine göre lazer yerine inkjet teknolojisinin kullanılmasıyla sadece Avrupa’da yılda 55.2 milyon euro tasarruf sağlamak mümkün.

PrecisionCore inkjet baskı kafası üretim bandına 142 milyon euro yatırım
Epson olarak çevreye duyarlı ürünler sunmanın ana odaklarından biri olduğunu belirten Epson Türkiye Müdürü Sevil Kanat; “Epson’ın geliştirdiği Micro Piezo teknolojisine sahip PrecisionCore inkjet baskı kafaları sayesinde lazer yazıcılara oranla gerek enerjide gerekse kağıt tüketiminde ciddi bir tasarruf imkanı sunuyoruz. Pazarın ihtiyaçlarını iyi saptamak ve teknolojinin geleceğini öngörmek son derece önemli. Farklı bir kurum IDC’nin ortaya koyduğu son araştırmaya göre 2019’da iş yazıcıları pazarının yüzde 34’ünün inkjet yazıcılardan oluşacağı öngörülüyor. Lazer yazıcılarda yıllık büyüme oranı yüzde 2 iken, bu oran inkjette yüzde 13. Inkjet teknolojisinin yükselişini çok önceden öngörerek bu alana Epson olarak daha fazla yatırım yaptık. Son olarak sadece PrecisionCore inkjet baskı kafası üretim bandına 142 milyon euro yatırım yapıldı Japonya’da. Bu sene de 89 milyon euro ek yatırım düşünülüyor” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>