LCW Sense uygulaması dünyaya açılıyor

0

LC Waikiki, görme engelli bireylerin hayatlarında kolaylık sağlayan LCW Sense uygulamasını dünyada ilk kez Rusya’dan başlattı. Rusya’da bulunan 36 LC Waikiki mağazasında hayata geçirilen LCW Sense uygulaması, görme engelli bireylerin başkasının yardımına ihtiyaç duymadan alışveriş yapmalarına olanak tanıyor. LC Waikiki dünyada bir ilk olan LCW Sense uygulamasını Rusya’dan sonra Belarus, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Özbekistan’da da hayata geçirdi. LC Waikiki, uygulamanın Ukrayna, Moldova ve Ermenistan’da uygulama alınması için çalışmalarını sürdürüyor.  

Uygulama giysiler ile ilgili bilgi veriyor

App Store ve Google Play’den  ücretsiz  cep telefonlarına indirilebilen uygulama ile görme engelli bireyler, etikette yer alan bilgileri dinleyerek giysileri ayırt edebiliyor, istediği model ve bedende giysileri alabiliyorlar. Uygulama, giysinin renginden fiyatından, kumaş türüne kadar tüm bilgilere kolaylıkla ulaşılmasını sağlıyor. Aplikasyon aynı zamanda, evdeyken etiketi tekrar okutarak, belirtilen talimatlara göre giysiyi en uygun şekilde yıkamaya ve başka parçalarla kombinlemeye de yardımcı oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>