LEGO BrickLink platformunu satın aldı

0

LEGO BrickLink

Oyuncak üreticisi LEGO BrickLink isimli platformu satın aldığını açıkladı. BrickLink platformu ile LEGO, bir nevi kendi yedek parça şirketini satın aldı.

LEGO BrickLink ile tek çatı altında

Dan Jezek isimli bir LEGO haytanı, 2000 yılında BrickLink isimli bir platform oluşturmuştu. Bu platformla, kişiler kayıp LEOG parçalarını başka kişiler aracılığıyla temin edebiliyorlarlar. LEGO’nun büyümesiyle birlikte BrickLink de çok hızlı bir büyüme yaşadı.

Hatta BrickLink, 2013 yılında NXMH LLC tarafından satın alınmıştı. Halen büyüme gösteren ve 1.1 milyon kullanıcıya sahip olan NXMH LLC, 70 ülkede faaliyetlerine devam ediyor. kullanıcılar, kayıp parçalarını BrickLink aracılığıyla bulabiliyorlar.

LEGO, kendisinin bir nevi yedek parça platformu olan BrickLink’i satın aldığını duyurdu. Bu satın alma için ne kadarlık bir ödeme yapıldığıyla ilgili ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Ancak LEGO, BrickLink’in faaliyetlerine aynı şekilde devam edeceğini ve herhangi bir müdahalede bulunulmayacağını duyurdu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>