Lenevo’nun pazar payı büyüyor

0

Thinkpad+TwistLenovo ilk çeyrekte iyi gelen sonuçların ardından Nisan-Mayıs-Haziran aylarını kapsayan 2015 yılının 2’inci çeyrek IDC ön sonuçlarına göre liderliğini pekiştirirdi. IDC ön sonuçlarına göre toplam PC pazarı ise tüm dünyada yıldan yıla %11.8 oranında düştü ve toplam PC adedi 66 milyon 100 bin olarak gerçekleşti. Lenovo ise sektördeki bu önemli düşüşe rağmen liderliğini devam ettirdi ve dünyada %20.3’lük bir pazar payına yükselmeyi başardı.

Lenovo Eş Başkanı Gianfranco Lanci konuyla ilgili şunları söyledi:

“Lenovo olarak, şirketimizin en güçlü işkollarından olan PC’de pazar payı artışını sürdürdüğümüzü görmekten dolayı çok mutluyuz. PC’ler hala şirketimizin kalbi ve bu alanda büyümeyi sürdürmemiz için yeteri kadar fırsatımız var. Bununla beraber PC’deki gücümüz diğer stratejilerimizi de besliyor. Şirket içinde kendimize yeni büyüme alanları yaratarak, Lenovo’yu sadece cihaz satan bir şirketten, yazılım, donanım ve bulut sistemlerini bir araya getiren, sunduğu etkili ve kolay kullanımlı cihazlarla sağlıklı müşteri ilişkileri kuran bir şirket haline getirdik. İleriye dönük odağımız da bu olacak ve PC sektöründe kazanmaya devam etmek bu vizyonu gerçekleştirebilmemiz için anahtar role sahip.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>