Lenovo, 2014 ikinci çeyrek sonuçlarıyla daha da güçlü

1

Lenovo’nun geçen yıla oranla kazancını yüzde 23 artırarak 214 milyon dolara ulaşması, pazar payı ve finansal performans anlamında bir kilometre taşı oldu. Lenovo rekor büyümeyle PC pazarında yüzde 19.4 pazar payına ulaşarak dikkat çekerken, ayrıca telefon pazarında da güçlü bir yükseliş gösterdi.

Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Avrupa/Orta Doğu/Afrika (EMEA) bölgesinin bu çeyrekteki geliri ise 2.8 milyar dolara ulaştı ve Lenovo’nun toplam gelirinin yüzde 27’sini oluşturdu. EMEA bölgesi, PC payında rekor kırarak ilk kez dizüstü bilgisayar alanında liderliğe yükselirken, akıllı telefon sevkıyatında da 1 milyon cihazı aştı.

Lenovo CEO’su YuanqingYang ise konuyla ilgili ; “Rekor PC payımız, dünya çapında tablet pazarında ilk kez 3. sırada yer almamız ve daha da önemlisi akıllı telefon pazarında 4. sırada olmamız, bu çeyreği Lenovo için bir kilometre taşına haline getirdi. Motorola Mobility ve IBM’in satışlarının da sonuca yaklaşmasıyla büyümek için fırsatların arttığını görüyoruz” dedi.

Yorumlar

  1. Avatar

    IBM, Motorola vd. evlilikler, Pc pazarında Lenovo’yu fazla iyimser bir havaya sokmuş. Sony, Samsung, HP, Acer Global gibi devlerin alt kesimi unutması, 3R üreticileri yaşatan bir realite. Bakalım yeni dönem sezonda iyimser Lenovo ne kadar yarışın içinde kalacak? Yoksa ikinci bir Asus mu olacaklar?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>