Lenovo bilgisayar bileşenleri üretecek

0

Lenovo bilgisayar bileşenleri

Bilgisayar dünyanın en güçlü markalarından Lenovo, bileşen pazarına giriyor. Lenovo bilgisayar bileşenleri üreterek yeni bir yol izleyecek.

Lenovo bilgisayar bileşenleri üretimi yapacak

HP ile bilgisayar sektörünün en çok satış yapan markalarından biri olan Lenovo, yeni bir strateji izleyecek. Lenovo, bilgisayar bileşenleri üretimi yaparak, bu bileşenlerin kendi bilgisayarlarında ve diğer markaların bilgisayarlarında kullanılmasını hedefliyor.

Lenovo’nun bileşen üretimi için oyuncu pazarında yer alan Legion markasını kullanması planlanıyor. Legion bünyesinde şu anda 300 ila 400 adet çipsetin ve 2 adet anakartın hazır durumda olduğu belirtiliyor. Ayrıca bu anakartların sadece OEM odaklı üretilmiş olabileceği de belirtiliyor.

Lenovo, üreteceği bu bilgisayar bileşenleri ile öncelikli kendi iç ihtiyacını karşılayacak. Daha sonra bu bileşenler piyasada iyi bir yer edinebilirse, diğer bilgisayar üreticilerine de satışların yapılması hedefleniyor.

Lenovo’nun bu yeni stratejisinden sonra HP, Asus ve MSI gibi diğer üreticilerin nasıl bir yol izleyeceği şimdiden merak ediliyor. Lenovo’nun yeni bileşenlere sahip bilgisayarlarının nasıl bir performans göstereceği de merak konusu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>