Techinside Google News
Techinside Google News

Lenovo bilgisayar sektörünün lideri oldu

Lenovo bilgisayar sektöründe liderliğini sürdürüyor. Tabletlerin de dikkate alındığı listede Apple’ın ikinci sırada olması ise dikkat çekti.
- Advertisement -

Lenovo bilgisayar sektöründe liderliğini sürdürüyor. Tabletlerin de dikkate alındığı listede Apple’ın ikinci sırada olması ise dikkat çekti.

Lenovo bilgisayar sektörünü domine ediyor

Son yılların en başarılı bilgisayar üreticilerinden Lenovo, bu alanda HP ile kıyasıya bir rekabet içinde bulunuyor. Canalys, tbu alana tabletleri de dahil ederek rekabeti gözler önüne serdi.

Tablet ve bilgisayar satışlarının toplamı ele alınarak oluşturulan listeye göre, 2020 yılı dördüncü çeyrekte 28.8 milyon adet Lenovo satıldı. 2019’un aynı dönemine kıyasla yüzde 40’lık bir artış yaşandı. Tabletlerin de bilgisayar kategorisinde tutulmasıyla Apple, 26.4 milyon adet satış ve yüzde 42’lik büyümeyle ikinci sırada yer aldı.

Dizüstü bilgisayar kategorisinde Lenovo’nın en büyük rakibi HP ise 19.3 milyon adet satışla kendisine üçüncü sırada yer aldı. Samsung tabletlerin etkisiyle 11.5 milyon satışla dördüncü sırada bulundu.

Pandeminin etkileriyle bu alanda satışlarda ciddi bir artış yaşandı. Genel tabloya baktığımızda 143 milyon adet satışın yapıldığını ve yüzde 35’lik artış yaşandığını görüyoruz.

2020 yılı toplamında ise Lenovo 87 milyon, Apple 81.4 milyon, HP ise 67.8 milyon adet satış yaptı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir