Lenovo bilgisayar talebinin devam ettiğini açıkladı

0

Lenovo bilgisayar talebi

Lenovo bilgisayar talebindeki artışın devam ettiğini belirtti. Bu artışla birlikte şirketin gelirleri de artmaya devam ediyor.

Lenovo bilgisayar talebindeki artışa dikkat çekti

Lenovo Group Ltd, ilk çeyrek kârında iki kattan fazla bir artış bildirdi. Bununla birlitke, pandemi insanların yaşama ve çalışma şeklini kalıcı olarak değiştirdiği için kişisel bilgisayarlara yönelik güçlü talebin en az 2025’e kadar devam etmesini beklediğini söyledi.

Dünyanın en büyük kişisel bilgisayar üreticisi (PC), bazı analistlerin tahmin ettiği gibi pandemi kaynaklı talepte bir yavaşlama görmediğini, çünkü şirketlerin ofisleri yeniden açarken daha fazla bilgisayar satın aldığını, aynı zamanda birçok kişinin evden çalışmaya devam ettiğini söyledi.

Lenovo’nun geliri bilgisayara olan talepteki artışla yüzde 27 artarak 16.9 milyar dolar oldu.

Lenovo’nun Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Yuanqing Yang bir röportajda Reuters’e verdiği demeçte, “Hibrit çalışma modeli yeni normal olacak, PC insanların işlerinin ve hayatlarının merkezine geri döndü” dedi.

Yang, küresel çip sıkıntısının gelecek yılın ilk yarısına kadar sürmesini beklediklerini ve şirketin hala yerine getirmesi gereken çok büyük bir sipariş birikimi olduğunu söyledi. Ancak, Lenovo’ya bileşenleri dışarıdan ve şirket içi üretimden tedarik eden benzersiz hibrit tedarik zinciri modelinin yardımcı olduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>