Lenovo, Fujitsu’nun PC bölümünü aldı

0

lenovo

2015’ten bu yana en yüksek üç aylık gelir artışını gerçekleştiren Lenovo, PC piyasasına yeni bir hareketlilik getirmeyi amaçlıyor. Son dönemde rekabetçi ortamdan kısmen uzaklaşan Lenovo, PC sektöründe sektör devi olmak istiyor.

Lenovo Fujutis için hedeflerini belirledi

Gelir artışı sağlayan şirket, bunu inovatif işlerde kullanabilmek amacıyla Fujutsi’nin PC bölümünün yüzde 51’ini satın aldı. İki yıl önce şirketin para kazanmayan bölümlerinden kurtulmak istediğini açıklayan Fujutsi, bu satın alma ile PC bölümünden ayrılmış oldu. Çinli PC üreticisi bu bölümün yüzde 51’i için 157 milyon dolar nakit ödeme yapacak.

Lenovo satın aldığı bölüm ile gelirlerini artırmayı amaçlıyor. 2020 yılına kadar bu bölümün 22 milyon dolar 112 milyon dolar aralığında bir katkı yapması hedefleniyor.

PC satışları son çeyreğe göre yüzde 17 oranında artan şirket, akıllı telefon çağında halen mücadele etmeye çalışıyor. Şirket telefon sektöründe de rekabet edebilmek için 2014 yılında Motorola’yı satın almıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>