Lenovo kurumlara yönelik yeni akıllı cihaz ve çözümlerini tanıttı

0

Lenovo bugünkü etkinlikte kurumsal kullanıcılar için cihazlarını tanıttı

Lenovo kurumsal kullanıcılara hitap eden PC’lerini bugün tanıttı. ABD’ni Florida eyaletindeki Orlando şehrinde düzenlenen Transform 3.0 Accelerate etkinlikte kurumsal şirket yöneticileri, KOBİ satın alma yetkilileri ve teknoloji meraklıları bir araya geldi. Transform 3.0 Accelerate  etkinliğini Türkiye’den sadece Shifdelete.net ve Techinside.com takip etti.

Lenovo Transform 3.0 Accelerate toplantısında PC’lerden artırılmış gerçekliğe, nesnelerin internetinden (Io) güvenlik çözümlerine değişen noktalar öne çıktı. Lenovo etkinlikte ayrıca yeni dizüstü serisini de kullanıcılarına sundu. Bu serideki cihazlar arasında ThinkCentre Nano, ThinkBook ve the ThinkPad X1 Extreme Generation 2 yer alıyor. Ultra-taşınabilir boyutta güçlü performans sunmak üzere tasarlanan ThinkCentre M90n,  en kompakt ticari masaüstü serisi olarak tanıtılıyor. Geleneksel masaüstlerine göre üçte bir daha küçük boyuttaki ThinkCentre Tiny ise yüzde 30 enerji tasarrufu sağlamasıyla dikkat çekiyor. Bu özelliğiyle de bilhassa çağrı merkezi gibi çalışma alanların yerden tasarrufa vurgu yapıyor.  

ThinkCentre M90n-1 ile yerden tasarruf 

Piyasadaki en küçük form faktörü ile ThinkCentre M90n-1 Nano, cihazı dikey olarak kullanan kullanıcıya yerden tasarruf sağlayan bir kolaylık ve yönetilebilirlik vadediyor.  . ThinkCentre Nano, uyumlu bir USB Tip-C monitör veya Tip-C yuvası ile kolayca çalıştırılabiliyor.  Sessiz çalışan enerji tasarruflu olarak tasarlanan ThinkCentre M90n-1 Nano IoT daha geniş bir termal aralığa (0-50 ° C) sahip ve üretim gibi ısının yüksek olduğu ortamlarda da kullanılabiliyor. Güvenli bir IoT Ağ Geçidi olarak ThinkCentre Nano IoT, çevresindeki gerçek zamanlı yanıt vermeyi gerektiren IoT cihazları için işleme ve güvenlik sağlamak üzere kullanım alanı buluyor.  Nano IoT ayrıca daha zorlu ticari ortamlarda bile, bağlı IoT çevre birimleri, sensörler ve cihazlar arasında hızlı bilgi aktarımını sağlayarak duyarlılığı ve güvenilirliği artırıyor.  

KOBİ’ler için yeni alt marka: ThinkBook 

Lenovo ayrıca modern tüketici odaklı cihazların taşınabilirliğini ve kullanım kolaylığını kucaklayan yeni ve ultra ince dizüstü bilgisayar serisiyle başlayan ThinkBook özel yeni bir alt marka tanıttı. Bu seri KOBİ’lere hitap ediyor. 13 inç ve 14 inçlik bir modelde bulunan ultra ince ThinkBook S serisi, güvenlik, güvenilirlik ve destek hizmetleri gibi temel şartlardan taviz vermek istemeyen iş alıcıları için tasarlandı.  Etkinlikte tanıtılan diğer bir cihaz da ThinkPad X1 Gen 2 oldu.  Gelişmiş iş kullanıcıları için üretilmiş olan ThinkPad X1 Extreme Gen 2, yüksek performanslı bilgi işlem ihtiyaçlarının yanı sıra mobil yaşam tarzlarına uygun mükemmel ince ve hafif Windows 10 dizüstü bilgisayar olarak dikkat çekiyor. Dolby Vision ve Dolby Atmos hoparlör sistemine sahip daha parlak, isteğe bağlı 4K OLED dokunmatik ekran içeren artırılmış eğlence özellikleriyle ThinkPad X1 Extreme Gen 2, video ve fotoğraf düzenlemeden grafik işlemeye kadar yoğun veri yükü için tasarlanmış 15 inçlik bir güç dizüstü bilgisayar.   

Ürün

Başlangıç fiyatı (KDV hariç)

Çıkış tarihi

ThinkBook 13s (EMEA’da 14s)

€699

Haziran 2019

ThinkPad X1 Extreme

€1499

Ağustos 2019

ThinkCentre M90n Nano

€799 

Ağustos 2019

ThinkCentre M90n Nano IoT

 €649

Ağustos  2019

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>