Techinside Google News
Techinside Google News

Lenovo kurumsal Android PC pazarına giriş yapıyor

Lenovo, Core i9 barındırabilen ThinkCentre M70a Gen3 masaüstü bilgisayarıyla kurumsal pazarda Android’e geçiş yapıyor.

1984 yılında kurulan ve özellikle Asya pazarında hızla büyüyerek 2004 yılında IBM’in PC işini devralan Çinli donanım firması Lenovo, dün yayınladığı bir açıklamayla Android PC pazarına giriş yaptığını duyurdu. Açıklamaya göre Lenovo, Android’in isteğe özel uyarlanan versiyonları ve cihaz yönetimi uygulamaları konusunda uzmanlaşmış Esper firmasıyla iş birliği yapacak.

Android özellikle cep telefonu ve tablet pazarında kullanılan bir işletim sistemi ancak Lenovo, ThinkCentre M70a Gen 3 bilgisayarlar ile mobil işletim sistemini tamamen farklı bir yöne taşıyor: hepsi bir arada masaüstü bilgisayar pazarı. Esper ile iş birliğinin ilk meyvesi olan ThinkCentre M70a Gen3, 21 inç dokunmatik ekrana sahip ve Core i3’ten neredeyse iş istasyonu sınıfı Core i9’a kadar 12. nesil Intel çekirdekli CPU seçeneklerine sahip. ThinCentre M70 Gen3’ün farklı versiyonları 889 dolar ile 1250 dolar arasında değişen fiyatlar ile sunulacak.

- Advertisement -

16GB DDR4, 3200MHz ve 512GB PCIe SSD ile gelen Intel Core i9 destekli ThinkCentre M70a Gen 3 pazara sunulduğu spesifik kurumsal sektörler için tam bir performans canavarı gibi gözüküyor. Lenovo, Android işletim sistemli bu yeni ürünün öncelikli olarak perakende, konaklama ve sağlık sektörlerindeki müşteriler tarafından takdir edileceğini düşünüyor.

Esper genellikle ürünlerini satış noktası sistemleri, kiosklar ve dijital tabelalar gibi kullanıcıların çeşitli uygulamalara aynı anda erişmesini gerektirmeyen sektörel kullanımlı alanlara pazarlıyor. Bu alanda Microsoft’un Windows işletim sistemi ile ciddi bir pazar payı mevcut. Lenovo bu alanda ThinkCentre M70a Gen 3,  küçük form faktörlü ThinkCentre M70q ve fansız bir uç istemci olan ThinkEdge SE30 ile rekabeti ileri taşımaya hazırlanıyor. Tüm modellerde Android işletim sistemi seçeneği olacak.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada Lenovo Global Gelişmiş Çözümler Pazarlama ve Strateji Direktörü Johanny Payero “Esper ile sağladığımız bu iş birliği, Lenovo’nun perakende, konaklama, sağlık ve diğer sektörlerdeki değişen müşteri taleplerini karşılama çabasında önemli bir adımı temsil ediyor. Özel cihazlar birçok önemli sektörde yaygınlaşıyor ve Esper ile yeni ortak çözümümüz, Lenovo’nun x86 cihazlarının tutarlılığı ve öngörülebilirliği ile Android’in en iyisini sunmamızı sağlıyor,” diyor ve ekliyor: “Müşterilerimize cihazları hızlı bir şekilde dağıtma, bu cihazları sahada uzaktan yönetme ve olağanüstü deneyimler sunmak için bu cihazlara sürekli olarak yazılım güncellemeleri yayınlama becerisi kazandırmaya odaklandık.”

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir