Lenovo, mobilde kara geçti

0

Lenovo, PC üreticisi olarak tanınan Çinli bir firmaydı. Firma adını önce IBM’in laptop departmanını satın alarak duyurdu. PC pazarındaki payını hızla arttıran Lenovo geçtiğimiz yıllarda ise Google’ın elinde bulunan Motorola’yı satın alarak ismini tekrar duyurdu.

Ancak Motorola işi umduğu gibi gitmedi ve şirket uzun süre telefon pazarında kar edemedi. 2015’e dair açıklanan rakamlar ise Lenovo’nun artık telefon satarak da kar edebildiğini gösterdi.

Şirket 2015’in son çeyreğinde telefon pazarındaki payını arttırırken telefon satışlarından da toplamda 300 milyon dolar kar etti. Şirketin yakında Lenovo Moto ismini alacak olan Motorola markalı telefonlarının satış miktarı da %25 arttı. Lenovo’nun PC pazarındaki payı da %21.6’ya yükselirken şirketin gelirlerinde büyük bir artış yaşandığı da gözden kaçmadı. Aynı dönemde dünyada PC satışlarının %10 oranında düştüğünü de unutmamak gerekiyor.

 

 

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>