Lenovo net sıfır emisyon hedefine ulaşmak istiyor

0

Lenovo net sıfır emisyon

Küresel sıcaklık artışının sanayi öncesi seviyelere göre 1,5 derece ile sınırlandırılması ve yıkıcı iklim bozulma olasılığını önlemek için 2050 yılına kadar net sıfır sera gazı emisyonlarına ulaşmamız gerektiği yaygın olarak kabul ediliyor.

Lenovo’nun küresel ESG ve yasal uyumluluktan sorumlu yöneticisi Mary Jacques: “Şirketin iklim değişikliğine ne kadar iyi tepki verdiği ve riski ne kadar iyi ele aldığımız, yatırımcıların bir kuruluşun uzun vadeli sürdürülebilirliğini değerlendirmesi açısından gerçekten kritik. Lenovo’da çalışan bireylerden üst düzey yöneticilerimize kadar kişisel olarak çalışanlarımız için önemlidir” diyor.

Lenovo kısa bir süre önce, 2050 yılına kadar net sıfır sera gazı emisyonuna ulaşma hedefi için Bilime Dayalı Hedefler Girişiminden (SBTi) onay alan 139 şirketten oluşan ilk grup arasında yer aldı. SBTi için kısaca; CDP (Karbon Saydamlık Projesi), BM, Dünya Kaynakları Enstitüsü ve iklim değişikliği bilimi hakkında çok bilgili diğer kuruluşlar arasındaki bir ortaklık diyebiliriz.

Jacques: “Sadece 2050 için bir hedef belirleyip “Umarım başarırız” diyerek çekip gitmiyoruz. İlerlememizi bildirmeye devam edeceğiz: 2030 için doğru yolda olup olmadığımızı ölçmemize yardımcı olacak orta vadeli hedefler belirledik, ancak bunlar için bile hedeflerimizi gerektiği gibi değerlendirmeye ve düzenlemeye devam edeceğiz” diyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.