Lenovo pazar payı ile dünyada birinci

0

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden biri olan Lenovo, özellikle son yıllarda pazar payını epey bir artırmayı başardı. Açıklanan IDC ikinci çeyrek finansal sonuçları da Lenovo pazar payı durumunu kanıtlıyor. Açıklanan raporlara göre Lenovo, şu anda dünya bilgisayar pazarında yüzde 25.1’lik bir pazar payına sahip. Bu da Lenovo’yu dünya bilgisayar pazarında lider bir konuma getiriyor.

Lenovo bilgisayarlarıyla dünya lideri oldu

IDC ikinci çeyrek rakamlarına göre dünyadaki toplam bilgisayar pazarında 64,9 milyon adet bilgisayar bulunuyor. Pazardaki bu bilgisayarların 16.2 milyonu ise Lenovo’ya ait. IDC sonuçları doğrultusunda ikinci çeyrekte dünyada her dört bilgisayardan biri Lenovo oldu.

Lenovo, Türkiye’de GFK’ya göre 2019 ilk yarı sonuçlarına göre de yüzde 26,1 pazar payı ile liderliğini devam ettirmeyi başardı. GFK sonuçlarına göre atılımlarını devam ettirdiği oyun kategorisinde de Lenovo, önceki yıla göre yüzde 5,1 artış ve yüzde 23,1 pazar payı ile oyun pazarının lideri oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>