Lenovo sanal gerçeklik gözlüğü tanıttı

0

Lenovo sanal gerçekli gözlüğü Mirage VR S3’ü tanıttı. Bu gözlük, iş ve eğitim odaklı olması sayesinde yaygın bir kullanım potansiyeline sahip.

Lenovo sanal gerçeklik gözlüğü: Mirage VR S3

Özellike oyun sektörüyle hayatımıza giren sanal gerçeklik teknolojisi, günümüzde birçok alanda iş yapış şekillerini değiştiriyor. Birçok süreci kolay anlaşılabilir ve pratik hale getiren sanal gerçeklik gözlükleri, iş hayatından eğitime kadar farklı alanlarda avantajlar sunuyor.

Bununla birlikte Lenovo, bu konuda çok önemli bir adım attı diyebiliriz. Hem iş hem de eğitim dünyasında kullanılabilecek, Lenovo’nun sanal gerçeklik gözlüğü Mirage VR S3 tanıtıldı.

Android işletim sistemi bulunan gözlükte, Snapdragon 835 kullanılmış. 64 GB’lık depolama alanı bulunan gözlük, bluetooth bağlantının yanı sıra 4K ekran çözünürlüğü ve hands-free kontroller imkanı sunuyor.

ThinkReality yazılım platformunu destekleyen gözlükle, uygulamalar herkes tarafından kullanılabilir olacak. Tam dolu şarj ile 3 saatlik kullanım ömrüne sahip olan gözlükte, dahili bir ses sistemi de bulunuyor. Satış fiyatı 450 dolar olarak duyurulan gözlük, 2020 üçüncü çeyreği itibariyle Çin, Japonya, İngiltere, Fransa, İspanya ve Kuzey Amerika’da satışa çıkacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>