Letgo için yeni yatırım: 175 Milyon dolar

0

Türkiye’de de etkin bir şekilde kullanılmaya başlanan Letgo için yeni bir yatırım haberi daha geldi. Markaya 175 milyon dolar yatırım yapıldı. Resmi rapora göre yatırım yapan firmalar arasında Naspers, Accel, ınsight Venture Partners, New Enterprise Associates, 14W yer alıyor.

Kişilerin ücretsiz bir şekilde dahil olarak ikinci el eşyalarını satmasını sağlayan ve özelikle mobil uygulaması ile pratik bir kullanım sağlayan Letgo, yatırımları ile büyümesini sürdürüyor. Açıklamalar göre yatırım sonrasında Letgo değeri 1 milyar dolara ulaştı. Çıkış noktasından çok daha iyi bir noktada bulunan Letgo, özelikle son yaptığı atılım ile birlikte aralarında Türkiye’nin de bulunduğu farklı ülkelere ulaşmayı başarmış, 25 farklı ülkede faaliyetlerini sürdürmeye başladı.

Hedef 23 Milyar Dolarlık Satış

Raporlarda markanın geleceğe yönelik hedeflerine de yer verilirken, 23 milyar dolarlık satışa 6 ay içerisinde ulaşılmasının hedeflendiği belirtildi. 2015 yılı itibari ile kullanıma sunulan ve çok az bir süre geçmesine rağmen hızlı bir yükseliş yaşayan Letgo, şu anda 375 milyon dolar finansman sağlamayı başararak bu konuda yatırımlarını arttırarak daha hızlı bir şekilde yol almayı başardı.

ABD çıkışlı marka, uygulama mağazalarının sıralamasına da girmeyi başarmış durumda. Raporlara göre indirme raporlarında 50 milyon barajına ulaşan firma, günlük 20 milyon kullanıcı tarafından kullanılıyor. Firma yakaladığı bu başarının ardından, ikinci el sektörünün en büyük devi olmayı hedefliyor ve yatırımlarını bu yönde kullanacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>