Lexar DRAM sektörüne giriyor

0

Lexar DRAM

Lexar DRAM sektöründeki yeni oyuncu olmayı planlıyor. Lexar yeni ürünleri ile dizüstü ve masaüstü donanımları geliştirmeye odaklanıyor.

Lexar DRAM sektöründe başarılı olabilecek mi?

Dünyaca ünlü bellek üreticisi Micron’un iştirakleri arasında yer alan Lexar, 2017 yılında zorlu bir dönem geçirmişti. Bu dönemde Lexar kapanma noktasına gelmiş, son ona Longysy tarafından satın alınmıştı.

2018 yılında ise Lexar, depolama sektörüne adım atmış ve önemi bir süreç başlamıştı. Özellikle flash depolama alanında başarısını sürdüren Lexar, bu alandaki başarı ve tecrübesini farklı alanlarda da kullanmayı hedefliyor.

Uzun süredir yapılan planlamaların ardından Lexar, DRAM sektörüne giriş yaptı. Dizüstü Lexar DDR4-2666 SODIMM için masaüstiü için ise Lexar DDR4-2666 UDIMM tasarlandı. Satışa çıkmaya hazırlanan bu modellerde 4 farklı kapasite seçeneği  4GB/8GB/16GB/32GB sunuluyor. Bu modellerin fiyatları ise 20 dolardan 160 dolara kadar farklılık gösterebiliyor.

Son yıllarda DRAM pazarı çok hızlı bir büyüme gösteriyor. Lexar’ın bu pazarda başarılı olup olmayacağını ise hep birlikte göreceğiz. Bu hamleyle Lexar çok önemli üreticilerle rekabete girmiş oldu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>