LG 6G teknolojisi için tarih verdi

0

LG 6G teknolojisi

2019 yılında 5G ticarileşirken, bugünlerde 6G’nin ticarileşmesine yönelik adım atılıyor. LG 6G teknolojisi için tahminlerini paylaştı.

LG 6G teknolojisi için ön görülerini paylaştı

Ağ teknolojilerinde çok hızlı bir gelişim yaşıyoruz. 5G bir yandan yaygınlaşmaya devam ederken, bir yandan da 6G ile ilgili ticari ön görüler de duyuruluyor.

6G teknolojisi için elektronik test ve ölçün şirketi Keysight ve Kore Bilim Teknoloji Enstitüsü, LG’nin ortak çalıştığı kurumlar arasında yer alıyor. LG’nin hedefleri arasında 6G teknolojisini yönelik araştırmalarını 2024 yılına kadar tamamlamak yer alıyor. Bununla birlikte 2024 sonrasında ise 6G’nin ticarileşmesi hedefleniyor.

LG’nin tahminlerine göre 6G’nin ticarileşmesi ise 2029 yılını bulacak. 5G’ye kıyasla düşük ağ gecikmesi gibi birçok avantaj sağlayacak 6G için bir süre daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor. Ancak son dönemler dikkate alındığında en fazla 10 yılda bir ağ teknolojilerinde yeni bir devrim gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>