LG, CES 2017’de robot şovuna hazırlanıyor

0

Ocak ayının ilk haftasında düzenlenecek CES 2017 fuarı, Güney Koreli elektronik devi LG için bir yapay zeka şovuna dönüşecek gibi görünüyor.

LG’nin, açık alanda halka açık kullanıma uygun şekilde yapay zekalı bir robot geliştirdiği ve bu robotun 3 farklı prototipini sergileyeceği konuşuluyor.

Ev işleri ve bahçe işleri için ayrı robotlar

3 modelden biri ev içinde kişisel ev asistanı olarak kullanılacak. Yani yerleri silecek, tozları alacak, ufak tefek getir götür işlerini yapacak ve muhtemelen Amazon Echo gibi sesli komutlarla çalışan bir asistan olarak hizmet verecek.

İkinci model bahçede çalışacak ve çimleri/çiçekleri budayacak, bahçeyi sulayacak, otomobili yıkayacak geceleri ise bekçilik yapacak. 

Üçüncü modelin ise fuarda büyük ilgi görmesi bekleniyor çünkü ticari kullanım için geliştirilmiş olan robotun restoranlarda servis yapacağı, masaları/yerleri temizleyeceği, müşterilere danışmanlık vereceği düşünülüyor.

Bakalım CES 2017’deki LG standında karşımıza nasıl robotlar çıkacak?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>