Techinside Google News
Techinside Google News

LG CES 2022 için yeni konseptlerini duyurdu

LG CES 2022 için yeni konseptleri üzerinde çalışıyor. CES 2022 öncesi fazla detay verilmezken, LG sıkı bir şekilde çalışıyor.
- Advertisement -

LG CES 2022 için yeni konseptleri üzerinde çalışıyor. CES 2022 öncesi fazla detay verilmezken, LG sıkı bir şekilde çalışıyor.

LG CES 2022 için hazırlıklarını sürdürüyor

LG Display, CES 2022’de iki esnek OLED konseptini sergileyecek. Bunlardan ilki “Sanal Sürüş” sabit bisikleti. Sürücünün önünde ve üstünde sürekli bir ekran oluşturan üç dikey 55 inç OLED ekrana sahip. En üstteki panel 500R eğrilik yarıçapında. LG Display’e göre bu, bugüne kadarki büyük ekranlar arasındaki en uç eğri niteliğinde.

İkinci konsept ise “Media Chair”. 55 inç OLED TV’nin takılı olduğu bir yatar koltuğa sahip. 1.500R’lik bir eğrilikte ve LG, kullanım durumu için ideal olduğunu söylüyor. Ayrıca şirketin Cinematic Sound OLED teknolojisini içeriyor ve ekranın harici hoparlörler olmadan ses oluşturmasını sağlıyor. Son olarak, ekran, koltuğun kol dayanağında bulunan bir düğmeye dokunarak dikey ve yatay yönler arasında geçiş yapabilir.

Çoğu CES konseptinde olduğu gibi, LG’nin Virtual Ride veya Media Chair reklamını görme olasılığımız zayıf. Bu, şirketin geçmiş konseptlerinden bazılarını piyasaya sürmediği anlamına gelmiyor. Ancak bu son konseptleri LG’nin ekran teknolojisinin son yıllarda ne kadar ilerlediğinin bir vitrini olarak görmek daha iyi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir