LG Chem kobalt şirketiyle ortak oldu

0

LG Chem

LG Chem, Çin’deki Huayou Cobalt’iyle elektrikli araçların bataryaları için ortaklık kurdu. Yeni ortaklık ile LG Chem, batarya sektöründe lider şirketlerden biri olmayı hedefliyor.

LG Chem ile elektrikli araç bataryaları

LG’nin elektrik bataryası iştiraki olan Chem, elektrikli araçlara batarya geliştirebilmek amacıyla istikrarlı kobalt tedariği yapabileceği  Huayou Cobalt ile ortaklık kurdu. Şirket, 400.000 yüksek performanslı elektrikli aracı (tek şarjla 320 kilometreden fazla gidebilen) güçlendirmek için yeterli elektrik pilinin üretilmesine yardımcı olacağını belirtti.

Ortaklık ile çalışmalar 2020 yılında başlanacak ve yılda 40.000 ton üretim gerçekleştirilecek. LG, talebin artmasıy durumunda üretimini yılda 100.000 tona çıkaracak.

Materyaller LG’nin Çin’deki fabrikasına teslim edilecek. Elektronik cihazlar, elektrikli araçlar ve ESS için elektrikli akülerin yanı sıra Polonya’da elektrikli araçlar için aküler üretilecek.

Huayou Cobalt geçen yıl 20.000 ton rafine edilmiş kobalt üretmişti. Üretim kapasitesi ile dünyanın en büyük üreticisi olarak gösteriliyor.

Çin, elektrik otomobillerin en büyük alıcısı ve destekçisi konumunda. 2025 yılına kadar 7 milyon elektrikli araca sahip olunması hedefleniyor .

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>