LG dijital ödeme sistemi için çalışıyor

0

LG dijital ödeme

LG dijital ödeme sistemi için çalışmalarına başladı. Yüz tanımlama tabanlı bu sistem, restoran ve market ödemelerini çok kolay hale getirebilir.

LG dijital ödeme sistemi: LG CNS

Dijital ödeme sistemlerine yönelik faaliyet gösteren LG CNS, yenilikçi bir proje üzerinde daha çalışmaya başladı. Yapay zeka ve yüz tanıma tabanlı sistem, ödeme teknolojilerinde yeni bir dönemi başlatabilir.

İlk olarak LG CNS çalışanlarında test edilmeye başlanan sistemin temelinde yüz tanıma ve dijital para teknolojileri yer alıyor. Sisteme kayıtlı kullanıcının, restorana gidip yemeğini yedikten sonra fiziksel olarak ödeme yapmasına gerek kalmıyor. Yüz tanıma ile tespit edilen müşteri, daha önce sistemde kayıtlı hesabı üzerinden, blockchain tabanlı para birimi aracılığıyla ödemesini gerçekleştirebiliyor.

Otomatik ödeme sistemi sayesinde bu kişinin ödeme için herhangi bir şey yapmasına gerek kalmıyor.

LG CNS yöneticilerinden LeeJoon-won yaptığı açıklamada, yapay zeka ve blockchain teknolojisinin birlikteliği sayesinde kripto para birimlerinin daha fazla kişi tarafından kullanılabileceğini belirtiyor. Bu tip bir sistem sayesinde kripto paralar, günlük hayatımızda daha kolay bir şekilde kullanılabilir hale gelecektir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>