LG Dünya Ekonomik Forumu tarafından ödüllendirildi

0

LG Dünya Ekonomik Forumu

LG Electronics’in Tennessee üretim tesisi, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tarafından Lighthouse Factory ağına katılmak üzere seçildi.

2018’den bu yana LG, yapay zeka ve robotik gibi en son teknolojilerin konuşlandırılmasıyla üretimin geleceğini şekillendiren bir tesis olarak tanımlanan Lighthouse Factory olarak yılda iki fabrika seçiyor. LG’nin milyon metrekarelik fabrikası 2018’de inşa edildi ve yılda 1.2 milyon çamaşır makinesi ve 600.000 kurutma makinesi üretebiliyor. Tesis, 166 otomatik yönlendirmeli araçla tamamen otonom bir lojistik sisteminin yanı sıra montaj, kaynak ve ağır kaldırma görevlerini üstlenen bir dizi üretim robotu içeren, önde gelen Endüstri 4.0 teknolojilerini kullanmasıyla tanındı. Bu robotların verimliliğini ve iletişim yeteneklerini daha da artırmak için bu yıl içinde bir 5G bağlantı ağı kurma planları da yapılıyor.

LG, ürün performansını değerlendirmek için yapay zeka tahmin teknolojisinden yararlanmanın test sayısını ve test sırasında tüketilen enerjiyi yüzde 22 oranında azalttığını ve kusur oranının yüzde 61’den fazla azaldığını söylüyor.

LG’nin Elektronik Ev Aletleri ve Hava Çözümleri Şirketi başkanı Lyu Jae-cheol, “LG Smart Park ile birlikte LG’nin Tennessee fabrikası, üretim tesislerini en devrim niteliğinde teknolojileri kullanan gelişmiş, fütüristik merkezlere dönüştürmedeki eşsiz liderliğimizi temsil ediyor” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>