LG Electronics CEO değişikliğine gidiyor

0

LG Electronics CEO

LG Electronics CEO değişikliği ile kan tazelemek istiyor. Üst üste 23 çeyrek kâr edemeyen şirket, üst düzey yönetici değişikliğine gidiyor.

LG Electronics CEO değişikliği ile başarılı olur mu?

LG, elektronik birimi için yeni bir CEO atadı. 1 Aralık’tan itibaren mevcut Baş Strateji Sorumlusu William Cho, LG Electronics’in CEO’su olarak Bong-seok Kwon’un yerini alacak.

Korea Herald’a göre Kwon, LG’nin ana holding şirketinin başına geçecek. Cho 1987’den beri LG Electronics’te görev yapıyordu. En son görevinden önce LG Kanada’nın başkanı olarak görev yaptı ve daha sonra LG Avustralya ve LG ABD’de aynı rolü üstlendi.

Cho, şirket için bir dönüm noktasında LG Electronics’in yönetimini ele almak üzere. Birimin art arda 23 çeyrekte kar elde edememesinin ardından kısa süre önce Temmuz ayında mobil bölümünü kapattı.

LG Electronics en çok televizyonları ve monitörleri ile tanınıyor, ancak orada da Samsung ve çeşitli Çinli rakiplerinin zorlu rekabetiyle karşı karşıya.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>