LG Energy perakende talebinde artış yaşıyor

0

LG Energy perakende

Halka arzla birlikte LG Energy perakende talebinde ciddi bir yükselişe geçti. Borsada 96 milyar dolarlık rekor seviyeye ulaşıldı.

LG Energy perakende talebini güçlendirdi

Perakende yatırımcılar, Güney Koreli pil üreticisi LG Energy Solution’ın (LGES) halka arzında 114 trilyon won (96 milyar dolar) değerinde rekor bir hisse için teklif vererek ülkedeki en büyük halka arzın bir parçası oldu.

LGES’e göre, yaklaşık 4.4 milyon bireysel yatırımcı, ilk halka arzın (IPO) perakende kısmının iki günlük teklif döneminin sonunda yaklaşık 70 kat fazla talep edilmesini sağladı. Talep, geçen yıl 81 trilyon won kamu aboneliği çeken pil malzemesi üreticisi SK IE Technology Co Ltd’nin (SKIET) önceki rekorunu geçti.

Getçtiğimiz günlerde LGES, teklifi 10.8 milyar dolar artıracak şekilde gösterge pazarlama aralığının en üstünde fiyatlandırdı ve bu da onu Güney Kore’nin en büyük ve Asya’nın üçüncü en büyük halka arzı haline getirdi.

LGES, koronavirüs krizinin piyasaları nakitle doldurmasının ardından hükümetin ekonomiyi desteklemeye yönelik teşvik çabaları nedeniyle Güney Koreli perakende yatırımcılardan halka arzlara yönelik güçlü talep eğilimini sürdürüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>