LG Eyesafe sertifikalı TV tanıtacak

0

LG Eyesafe

CES 2021 kapsamında LG Eyesafe sertifikalı TV tanıtacak. 65 inç OLED TV, dünyanın ilk Eyesafe sertifikalı TV’si olacak.

LG Eyesafe TV özellikleri

Akıllı TV sektöründe ekran teknolojisiyle önemli çalışmalara imza atan LG, CES 2021de yeni teknolojilerini tanıtacak. LG’nin tanıtımı, dünyada bir ilk olacak.

Eyesafe sertifikaya sahip dünyanın ilk TV’sini tanıtacak LG bir ilke imza atacak. 65 inç OLED ekranlı olması beklenen TV, Eyesafe sertifikası sayesinde izleyicilerin göz sağlığını koruyacak. Bu TV, mavi ışın salınımını minimum seviyeye indirecek. Ekran Paneli ilk kez TV’ye entegre olacak bu modelde, Eyesafe sertifikası için bağımsız sertifika kuruşu TUV Rheinland’den onay alındı.

TV’nin Eyesafe özelliğiyle kullanıcıların gözlerine hiçbir şekilde zarar vermeyeceği vurgulanıyor. Eyesafe sertifikasının bu kadar önem kazanmasında ise pandeminin önemli bir etkisi olduğu vurgulanıyor. Pandemiyle birlikte ortalama bir izleyicinin gün içinde 13 saat ekrana baktığı vurgulanıyor. Bu da göz sağlığı için iyileştirmelerin yapılmasını zorunlu kılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>