LG geliştiriciler için akıllı ev platformu açtı

0

LG Electronics, akıllı ev platformu geliştiricileri için SmartThinQ isimli özel bir web sitesi açtı. Geliştiriciler, bir ortaklık başvurusunda bulunmak için siteyi ziyaret edebilir ve eğer başarılı olurlarsa, platformun uygulama programlama arabirimine (API) erişebilirler.

Akıllı ev teknolojilerine yönelik projesi olan geliştiriciler artık bir web sitesi aracılığıyla Güney Koreli teknoloji devi LG’ye ortaklık teklif edebilecek. Ortaklık başvuruları onaylandığı takdirde, platform API’sine erişimleri sağlanacak. Ayrıca hizmetleri ve ürünleri için “SmartThinQ ile Çalışır” ibaresini ekleyerek marka bilinci oluşturabilecekler.

LG, SmartThinQ ile akıllı ev ekosistemini geliştirmek için açık bir ortaklık, açık platform ve açık bağlantı kurmayı amaçlıyor.

Güney Koreli teknoloji devleri, ev ürünlerini yapay zeka ve internet ile akıllı hale getirmek için önemli adımlar atıyor. Samsung, 2020 yılına kadar tüm ev aleti serisinin yapay zeka ve ses tanıma gibi akıllı özelliklere sahip olacağını açıklamıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>