LG metro camları için akıllı pencere üretiyor

0

LG metro camları

Ekran teknolojisinde dünyanın lider şirketlerinden olan LG, portföyünü genişletiyor. LG metro camları için akıllı pencereler geliştirmeye başladı.

LG metro camları için OLED ürün tasarladı

LG son yıllarda ekran teknolojilerine yaptığı yatırımla bu sektörün en büyüklerinden biri haline geldi. Hatta akıllı telefon gibi elektronik ürünlerle de sınırlı kalmayarak, bu alanda yenilikçi çalışmalara imza atıyor.

LG Display tarafından üretilen yeni nesil şeffaf OLED ekranlar, artık metro camı olarak kullanılmaya başlandı. Pekin ve Şenzen’de kullanımına başlanan bu ekranlar, metrolara yerleştirildi. 55 inc büyüklüğündeki ekranlar ile metro camları akıllı hale geliştirilmiş oldu.

Metro yolcuları için yolculuk deneyimini artıran bu ekranların ilerleyen süreçte daha fazla bölgede kullanılması bekleniyor. LG Display yetkilileri otomobilden akıllı evlere kadar farklı sektörlerden kullanımını hedefliyor. LG Display, özellikle de otomobil sektöründe bilgilendirici bu ekranlar ile yeni bir dönemin başlayabileceğini vurguluyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>