LG robot devrimini evlere taşıyor

0

CES 2017 öncesinde, fuarda çok önemli robotlar tanıtacağını açıklayan LG, merak uyandıran robotlarını sonunda medyaya gösterdi.

Fuar sırasında yapılan basın toplantılarında LG, evler için Hub Robot ve hava limanları için Airbot isimli iki robot tanıttı.

Hub Robot, ev sahibiyle iletişime geçen, sesli komut alan, sesli cevap verebilen, müzik çalan, akıllı ev aletlerini kontrol edebilen bir akıllı ev asistanı. Ancak Amazon Echo’dan farklı olarak, sempatik yüz hatlarına sahip, mimikler yapabilen bir robot olarak karşımıza çıkıyor.

Hava limanları için özel robot

Airbot ise, hava limanlarında kullanılması için tasarlanmış, yolcuları yönlendirmeye yardımcı olan bir “danışma robotu”. Robot, geniş ekranı üzerinde yolculara ihtiyaç duydukları bilgileri sunabiliyor hatta onlarla beraber yürüyüp, yolcuları gidecekleri yere yönlendirebiliyor.

Bu robot ilk defa Güney Kore’nin Incheon hava limanında kullanıma girecek ancak dünyanın diğer hava limanlarında da görünmesi çok uzun zaman almayacaktır. Pratik olarak, Airbot ile birlikte kullanıcı dostu, kullanıcı ile iletişime girebilen, fonksiyonel ve yapay zekalı robotlar artık hayatımıza resmen girmiş bulunuyor.

LG ayrıca Amazon’un yapay zeka servisini kullanan ve pratik olarak mutfakta dev bir Echo cihazına dönüşmüş, bir buzdolabı da tanıttı. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>