LG robotlar çocuklarla test ediliyor

0

LG robotlar

CLOi isimli LG robotlar çocuklarla test edilmeye başlandı. Bu testler sonrasında, robotlarda nasıl bir iyileştirme yapılması gibi konulara açıklık getirilecek.

LG robotlar çocuklar tarafından değerlendiriliyor

LG, özelliklerle hastanelerde bakım ve ilgilenme için CLOi isimli robotlar geliştirmişti. Bu robotların testlerine, Seul Üniversitesi’nin hastanesinde bulunan çocuk merkezinde başlandı.

Burada robotlar ve çocuklar bir araya gelerek birlikte zaman geçiriyorlar. Yapay zekaya sahip ve üzerinde 5 inc ekranı bulunan CLOi, Clova isimli asistanı sayesinde çocuklarla iletişime geçiriyor

Robot, Korde’deki 70 farklı yayıncıfan toplamda 900 kitabı çocuklara okuyabiliyor. Ayrıca müzik dinlemelerini, oyun oynamalarını ve videolar izlemelerini de sağlıyor. Bu robotların, gelecekte hastanede kalan kişiler için hem bakıcı hem de arkadaş olmaları hedefleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>