LG rulo ekran patenti aldı

0

LG rulo ekran

LG rulo ekran patenti alarak, geleceğe dönük yeni bir yatırım yaptı. LG, yeni patentiyle katlanabilir ekran patentini bir adım öteye taşıyacak.

LG rulo ekran çalışmalarına devam diyor

Telefon sektöründe yaşadığı düşüşe rağmen LG, ekran sektöründe yükselişine devam ediyor. Standart ekranların yanı sıra, katlanabilir ve rulo ekranlar ile LG geleceğe yatırım yapıyor.

LG’nin rulo ekran çalışmaları için yeni bir patent aldığı daha ortaya çıktı. BU rulo ekran katlanabilir ekranlardan farklı olarak, rulo gibi yuvarlanarak şekil değiştirebiliyor. Böylelikle kullanıcı ihtiyacına göre ekranını boyutlandırabiliyor veya şeklini değiştirebiliyor. Ekran üzerindeki kameranın ise sol üst parçada yer aldığı görülüyor.

Patentte, ekranın ne kadar açıldığını tespit eden bir sensörün, ekrandaki görüntü boyutlandırmasının ona göre yapılmasını sağlayacağı görülüyor..

Bu rulo ekranın, patentte görüldüğü kadarıyla akıllı telefonlarda kullanılmak üzere tasarlandığı görülüyor. Patenti alınan bu ekranın üretilip üretilmeyeceği ise henüz bilinmiyor. LG’nin, katlanabilir ve rulo ekran sektörüne yönelik tasarımları, ekran sektöründe liderliğine devam edeceğini gösteriyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>