LG satış gelirini artırdı

0

LG satış

2020 yılında LG satış gelirini artırmayı başardı. Yayınlanan ön kazanç raporuna göre LG 17.21 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı.

LG satış gelirini artırmaya devam ediyor

Akıllı telefon sektöründe bir hayli geride kalan LG, çok hızlı bir toparlanma süreciyle birlikte TV sektöründe olağanüstü bir başarıya ulaştı. Bu durum LG’nin gelirlerine de olumlu yansıdı.

Şirketin yayınladığı gelir raporuna göre 2020 Ekim-Aralık döneminde LG 17.21 milyar dolar gelir elde etti. Bu gelirin 590 milyon dolarlık bölümü ise şirketin işletme kârı oldu. LG’nin elde ettiği bu satış geliri, şimdiye kadar dördüncü çeyrekte elde edilen en yüksek satış geliri oldu.

LG’nin toplam gelirinde yüzde 16.9, kârında ise yüzde 536 oranında artış yaşandı. TV sektöründe başarılı ürünler piyasaya sürmeye devam eden LG’nin 2021 yılında nasıl bir satış sayısına ulaşacağı şimdiden merak ediliyor. Pandemiyle birlikte ekran karşısında geçen sürede yaşanan artış, LG’nin gelirlerine olumlu yansıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>