LG Uplus akıllı ev projeleri için projeleri gerçekleştirecek

0

LG Uplus akıllı ev

LG Uplus akıllı ev teknolojilerine yönelik yeni bir ortaklığa imza attı. Bu ortaklık ile LG Uplus, [email protected] uygulaması ile evleri akıllı hale getirecek.

LG Uplus akıllı ev için Wooshin ile anlaştı

Güney Koreli telekomünikasyon şirketi LG Uplus, akıllı ev teknolojilerine yönelik çalışmalarına hız verdi. Wooshin Construction isimli bir inşaat firması ile anlaşma yapan LG Uplus, akıllı ev platformu uygulaması sayılarını artıracak.

İlk olarak 1664 daire ile başlayacak olan bu anlaşma ile LG Uplus, IoT platformunu evler için kuracak. Daire sakinleri, [email protected] uygulamasını telefonlarına indirerek konforlu bir yaşam geçirecek.

Bu uygulama üzerinden ısıtma durumu, ışık seviyesi ve gaz durumu kontrol edilebiliyor. Ayrıca, robot temizleyiciler ve hava temizleyicileri gibi ayrı olarak satın alınan IoT cihazlarını kontrol etmek için de kullanabiliyor.

Ek olarak kullanıcının yokluğunda enerji verimliliği de sağlanabiliyor. Evde kimse yokken ışıkları kapatıyor, ısı ayarını düşürüyor.

LG Uplus, akıllı ev teknolojilerine yönelik önemli adımlar atmaya devam ediyor. Şirketin şu anda 80 inşaat firması ile anlaşması bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>