LG, yapay zeka laboratuvarları açtı

0

LG, Kuzey Amerika’da akademisyen ve start up liderlerinin iş birliği ile Yapay Zeka Araştırma Laboratuvarını hayata geçirdi. Bu merkezlerde yapay zeka ile ilgili detaylı araştırmalar yapılarak tüketiciler ve işletmeler için yapay zekanın geleceğinin tanımlanması amaçlanıyor.

Bu hafta Kanada’da lansmanı gerçekleşen yeni LG Electronics Araştırma Laboratuvarları, LG’nin Silikon Vadisi’ndeki Yapay Zeka Laboratuvarının bir uzantısı olarak çalışmalarını sürdürecek. Yapay zekayı gelecekteki önemli bir büyüme motoru olarak gören LG’nin bu vizyonla hayata geçirdiği Kuzey Amerika Laboratuvarları, LG’nin Güney Kore, Hindistan ve Rusya’daki yapay zeka laboratuvarlarını içeren küresel araştırma yeteneklerini daha da genişletecek.

Yapay Zeka konusunda Toronto Üniversitesi’yle iş birliği

LG ayrıca, özellikle dünya çapındaki derin öğrenme, yapay zeka konularındaki uzmanlığıyla tanınan Toronto Üniversitesi ile yeni bir araştırma ortaklığına giriyor.

Toronto Üniversitesi ile gerçekleşen beş yıllık araştırma ortaklığı kapsamında üniversite LG’nin yapay zeka ekosistemini genişletmek için Açık Platform-Açık Ortaklık-Açık Bağlantı stratejisini geliştirecek. Yeni laboratuvar, Toronto Üniversitesi’ndeki araştırmacıların uzmanlıklarından yararlanarak LG’nin büyüyen ABD ve Kanadalı AR-GE ekipleriyle işbirliği içinde çalışma fırsatı bulacak. Bu çalışmayı tamamlayan LG, Kuzey Amerika’daki yeni şirketlerle işbirliği yapmayı ve yatırım yapmayı planlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>