Libra projesi baskı görüyor

0

Facebook portal cihazı

Facebook’un Libra projesi için destek veren kişi ve kuruluşlara baskı yapılmaya başlandı. Konuyla ilgili gönderilen mektupta, yeni denetimlerin yapılacağı belirtildi.

Libra projesi için beklenmedik baskı

Kripto para piyasasında güçlü bir konum yakalamak isteyen Facebook, Libra isimli yeni kripto para birimiyle sektörde yer alacak. Ancak Libra için şimdiden dış baskılar gelmeye başladı.

Güçlü şirketlerle birlikte kurulan LibraAssociation’ın üyelerine, verdikleri destek için mektup gönderildi. Visa, Master Card ve Stripe CEO’larına gönderilen mektupta, bu desteğin suç ve terör finansmanını kolaylaştıracağı belirtildi. Ayrıca destek verilmeye devam edilmesi halinde, finans düzenleyicileri tarafından denetimleri artacağı belirtildi.

LibraAssociation yöneticilerinden DanteDisparte ise düzenleyicilerin aklındaki sorular giredilmeden projenin aktifleşmeyeceğini belirtti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>