Libra projesi kan kaybediyor!

0

Libra projesi

Libra projesi için yayınlanan yaptırım mektubunun ardından dört dev destekçi daha projeden çekildi. Böylelikle Libra projesinin geleceği tehlikeye girdi.

Libra projesi için destek azalıyor

Sosyal medya platformu olmanın ötesine geçen Facebook, kripto para birimi Libra ile geleceğe yatırım yapmak istiyor. Bunun için farklı şirketlerden de destek toplanarak, Libra’nın daha sağlam bir şekilde piyasaya çıkması planlanıyor.

Ancak yayınlanan yaptırım mektubunun ardından, projenin geleceği tehlikeye girmiş durumda. Libra projesine destek veren iki dev yatırımcı Visa, Mastercard, Pago ve Stripe projeden çekildiklerini açıkladı.

Libra için ilk olarak 27 şirket destek olacağını açıklamıştı. Facebook ise bu proje için hedefinin 100 destekçi şirket olduğunu duyurmuştu. Ancak yayınlanan yaptırım mektubunun ardından destekçi sayısı 22’ye düştü.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>