LiDAR teknolojisi için ortaklık kuruldu

0

LiDAR teknolojisi

Otonom araçlarda sürüş güvenliğini sağlayan ana bileşenlerden biri olan LiDAR teknolojisi için ortaklık kuruldu. Bu ortaklık ile LiDAR teknolojisi sanal olarak test edilebilecek.

Sanal prototip şirketi OPTIS , LiDAR’larda kullanılan patentli dijital sinyal işleme teknolojisi olan Leddar’ın geliştiricisi olan LeddarTech Inc ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Ortaklık, otonom araç endüstrisine yönelik LiDAR simülasyon yazılımının gelişimini şekillendirecek. Şirketlerin piyasaya sürülmeden önce LeddarCore Inc etrafında geliştirilmiş yeni nesil LiDAR çözümlerini sanal olarak test etmelerini ve entegre etmelerini sağlayacak.

LiDAR teknolojisi nedir?

LiDAR, otomobillerin güvenli bir şekilde yol almasına yardımcı olan, otonom araçların çevresel tehlikeleri algılamasındaki kilit sürüş teknolojisinin ana bileşenidir.

OPTIS ve LeddarTech arasındaki ortaklık ile LiDAR geliştirme süreciden simülasyon odaklı hızlı çözümler oluşturulabilecek ve müşteriler bunları kullanmadan önce sanal olarak test etme şansı elde edecek.

OPTIS’deki Özerk Sürüş ve Simülasyon’un iş geliştirme müdürü Gilles Gallée, “İki şirket arasındaki teknolojik işbirliği ile müşteriler ve otonom sürüş pazarı bir bütün olarak yararlanacak ve kapsamlı bir çözüm oluşturacak” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>