Lidar üreticisi VW ile anlaşmaya vardı

0

VW Lidar

İsrailli Innoviz yaptığı açıklamada, Volkswagen AG’nin Cariad birimine 4 milyar dolarlık bir anlaşmayla donanım ve yazılım tedarik edeceğini söyledi.

Innoviz, lazer tabanlı lidar sensörleri de dahil olmak üzere bileşenlerin, on yılın ortalarından itibaren Volkswagen Grubu’ndaki birden fazla markanın gelişmiş sürücü yardım sistemlerinde ve otomatikleştirilmiş araçlarında kullanılacağını söyledi. Cariad anlaşmayı doğruladı, ancak finansal ayrıntıları vermeyi reddetti.

Innoviz tarafından tahmin edilen anlaşma değeri, şirketin 500 milyon doların biraz üzerinde olan piyasa değerinin yedi katından fazla olarak belirtildi.

Innoviz CEO’su ve kurucu ortağı Omer Keilaf, Cariad tedarik anlaşmasını 2016 yılında kurulan ve Nisan 2021’de ters birleşme yoluyla halka açılan şirketi için “önemli bir katalizör” olarak nitelendirdi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>