Lidar üreticisi yatırım aldı

0

Lidar üreticisi

Lidar üreticisi Innovusion 100 milyon dolarlık yeni finansman sağladı. Bu kaynak, yeni nesil lidarlar için kullanılacak.

Lidar üreticisi Innovusion büyüyor

Lidar sensör üreticisi Innovusion yaptığı açıklamada, yeni bir fon sağladığını duyurdu. Finansman, Singapur devlet yatırımcısı Temasek ve risk sermayesi şirketi Joy Capital’in yeni yatırımlarını içeriyor.

Innovusion, son finansmanla 100 milyon dolardan fazla kaynak topladı.

Lidar sensörleri, otomobilin etrafındaki ortamın hassas görüntülerini oluşturmak için lazer ışığı darbeleri kullanıyor. Çoğu otomobil üreticisi tarafından, otomobillerin otonom sürüş yeteneğine sahip olması için Lidarlar olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Nio tarafından tanıtılan sedan ET7 modeli ise otonom sürüş özellikleriyle yeni nesil bir otomobil olması bekleniyor. Ayrıca bu modelin Norveç’te de satılma planları, çalışmaların daha da dikkatli yürütülmesine neden oluyor.

Innovusion İcra Kurulu Başkanı Junwei Bao, Lidar sensörlerinin ET7’de standart olarak sunulacağını açıkladı. Sağlanan yeni fonun, bu sensörlerin geliştirilmesi için kullanılacağı da belirtildi.

Junwei Bao, Innovusion sensörlerinin diğer otomobil üreticileri tarafından kullanılmak üzere değerlendirildiğini de söyledi.

Innovusion’ın sensörleri, 500 metreye kadar bir mesafedeki nesneleri tespit edebilir ve en karanlık nesneler hariç hepsini 250 metre menzilden kaydedebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>