Techinside Google News
Techinside Google News

Liderlik için dört dijital adım

Artık her bireyin düşüncelerini rahatlıkla ifade edebildiği bir dünyada liderlik vasfına sahip yeteneklerinizi ve düşüncelerinizi nasıl kanıtlarsınız?
- Advertisement -

Dijital dünyada lider vasfına sahip olmak kesinlikle kolay bir iş değil. Dijital dünyaya adım atmış, sosyal medya hesabı açmış, evinde bir kamera ve mikrofonu olan herkesin düşüncülerini özgürce paylaştığı bir ortamda nitelikli bilgi ile faydasız bilgi arasındaki çizgi her geçen gün daha da belirsizleşiyor. Böyle bir ortamda yetenek ve tecrübelerinizi paylaşıp dijital dünyanın imkanları ile liderliğinizi nasıl kanıtlayabilirsiniz?

Size dört adımdan oluşan basit bir strateji vereceğiz;

Blog Yazmak: Kulağa basit gelebilir ancak ihmal etmemeniz gereken önemli bir adımdan bahsediyoruz. Kişisel bir blogunuzun olması sizin ile alakalı internette araştırma yapanlar için doğrudan ulaşabilecekleri bir kaynak olacaktır. Düzenli içerik girilen ve belirli alanlara odaklanmış bir blog meyvelerini kısa sürede değil ama sürdürülebilir bir yapıda mutlaka size geri öder.

eBook Yayınlamak: İnsanların tüm içeriklere ücretsiz ulaşmak istediği bir platformda, uzman olduğunuz alanda yayınlayacağız elektronik bir kitap kısa sürede isminizin bilinir hale gelmesine yardımcı olabilir. Bu kitabın yüzlerce sayfadan oluşması da gerekmiyor. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta herkes ile benzer şeyler söylemek yerine gerçekten fark yaratacak deneyimlerinizi paylaşmanız.

Canlı web konferansları sunmak: En az blog yazmak kadar önemli olan bu madde için sabırlı olmalısınız. İlk yayınlarınız için bir kaç düzine kişi sizi seyrederse mutlu olabilirsiniz. Ancak bu konferansların ardından ilgili yayınların YouTube gibi platformlarda kalıcı olarak yayınlanmasını da göz önüne alarak, düzenli sürdürdüğünüz yayınların zaman içinde izleyicilerinin artacağını söyleyebiliriz.

Röportaj ve Görüş vermek: Mümkün olduğu kadar çok mecrada fikrinize başvurulması ve sizin fikir belirtmeniz güvenilirliğinizi ve başvuru kaynağı haline gelmenizi sağlar. Bunu başarabilmek için geçmiş deneyimleriniz dahilinde bir kaç başarı hikayesine sahip olmanız ve ilk üç maddeyi hayata geçirmiş olmanız gerekiyor. Zaten henüz bir başarı hikayeniz yoksa ve ilk üç maddeyi hayata geçirmediyseniz bu durumda liderlik iddiasında bulunmak için doğru zaman henüz gelmemiş demektir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir