Ligatus LiquidM’i Satın Alıyor

0

Avrupa’nın lider doğal reklamcılık ve performans ağı Ligatus, uluslararası teknoloji şirketi LiquidM’in yüzde 100’ünü satın alıyor. LiquidM’in satın alınmasıyla, Gruner + Jahr’ın dijital departmanı dijital pazarlama işinde stratejik büyümeyi daha da geliştiriyor ve Ligatus’un Avrupa’daki liderliğini pekiştiriyor. LiquidM’in satın alınması, Ligatus’u Avrupa’nın lider programatik doğal reklamcılık sağlayıcısı haline getirecek.

LiquidM reklam veren ve ajansların dijital reklamları programatik (Açık arttırma esaslı olarak otomatik bir yolla) reklam satın almalarını ve yönetmelerini sağlayan bir DSP konumunda. Açık arttırma süreci, aylık milyarlarca reklam gösterimi için gerçek zamanlı olarak milisaniyeler içerisinde gerçekleşiyor. LiquidM teknolojisi farklı formatlarda (doğal reklam, video, zengin içerik ve görüntü formatları) mobil cihazlara gönderilen reklam kampanyalarının satın alınmasına odaklanıyor. LiquidM, mobil bir DSP olarak ana işini kendi markası altında ayrı bir şirket olarak yapmaya devam edecek, fakat Avrupa genelinde faaliyet gösteren Ligatus grubunun bir parçası olması, uluslararası büyümesinin hızlanmasını sağlayacak. Aynı zamanda LiquidM DSP’si, Ligatus’un programatik reklamcılık için tek-noktadan, tümleşik bir çözüm sunmasını sağlayacak tam donanımlı yeni programatik platformunun ayrılmaz bir parçası olacak.

Ligatus CEO’su Klaus Ludemann satın alma hakkında, “Online reklam pazarı programatik gelirleri çift haneli olarak büyüyor. Uzmanlar yüzde 31’lik bir büyüme ile geleneksel reklamcılıkta gerçekleşen büyümenin neredeyse sekiz katı daha hızlı bir büyüme öngörüyorlar. Buna ek olarak, ana pazarımız olan Avrupa doğal reklamcılık pazarındaki mobil reklam harcamasının 2020’ye kadar yüzde 53 oranında büyümesi bekleniyor. Uzman bir mobil DSP olan LiquidM, kendi programatik platformuna sahip bir doğal reklamcılık ve performans ağı olan Ligatus, birlikte bu potansiyelden sürdürülebilir ve stratejik bir şekilde istifade edebilmek için gereken, reklam veren ve yayıncılarımız için de benzer faydalar sağlayacak olan ideal ön koşullara sahip. LiquidM uluslararası bir müşteri tabanına sahip önde gelen bir DSP’dir ve günlük olarak 30 milyardan fazla gerçek zamanlı açık arttırmaya katılmaktadır. Genel Müdürleri Philipp Simon, Thomas Hille ve André Bräuer, gelecekte doğrudan Klaus Ludemann’a bağlı olarak çalışacak ve LiquidM’in ana işini Berlin’den geliştirmeye devam edecekler” yorumunu yaptı.

LiquidM Genel Müdürleri Philipp Simon, Thomas Hille ve André Bräuer‘in ortak yorumu ise, “Tamamen self servis bir mobil DSP geliştirmeye odaklanarak son yıllarda pazar pozisyonumuzu başta Avrupa olmak üzere dünya genelinde güçlendirebildik. Şimdi, Ligatus ile ortak çalışarak LiquidM’i karlı ve hızla büyüyen bir şirket haline getirecek şekilde, programatik iş alanındaki büyümeyi kuvvetlendirmeyi heyecanla bekliyoruz. Ligatus ile işbirliği bize uluslararası olarak daha güçlü bir varlık kazandırıyor ve müşterilerimiz mobil kampanyalarının programatik iletimi için tüm ana Avrupa pazarlarında Ligatus ağının yüksek kaliteli üstün kapsama alanına erişime sahip olacaklar. İleri derecede gelişmiş bir DSP olarak, özellikle güçlü arayüzünün çok yönlü araçları ve hedefleme imkanları ile reklam verenlere kampanyalarının en iyi şekilde yönetimi konusunda yüksek derecede bir şeffaflık sağladığı için, Ligatus’un istikrarlı bir şekilde büyüyen mobil erişimini daha iyi paraya çevirmesine de sürdürülebilir şekilde katkıda bulunabiliriz” şeklinde oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>