Lilium hava taksisi hedefini artırdı

0

Lilium hava taksisi

Lilium, karayolu yolculuklarının veya kısa atlamaların yerini uçak veya helikopterlerle değiştirmeyi umarak, elektrikli Dikey Kalkış ve İniş (eVTOL) araçları için kalabalık bir pazarda rekabet ediyor.

Ancak sertifika alma ve taze pil teknolojisi gibi yenilikleri finanse etme zorlukları yeni sektöre ağırlık verdi. Lilium hisseleri bu yıl şimdiye kadar yüzde 73 düştü. Bununla birlikte Lilium yılda 400 hava taksisi ile faaliyet göstermeyi hedefliyor.

Airbus yöneticisi Klaus Roewe verdiği demeçte: “400 uçaklık bir üretim sistemi için çok zorluyorum. Ve eğer bir gün şans eseri 800’e ihtiyacımız olursa, onu kopyalayacağız, burada (Almanya’da) değil… ama büyük pazarların olduğu yerde” ifadelerini kullandı.

Roewe, Lilium’un hissedarlarına Airbus’taki A320 ailesi programının başkanı olarak daha büyük uçakların üretimini artırmanın “üretim cehennemi” olarak nitelendirdiği şeyi yaşadıktan sonra Ağustos ayında Bavyeralı start-up’a katıldı. oewe, üç aylık bir hissedar güncellemesinden sonra, “Bunu boyutlandıralım ve 400 uçak için tüm tedarik zincirini içeren bir üretim sistemini nasıl tasarlamamız gerektiğini görelim.” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>