Lime 12 şehirden çıkıyor

0

Elektrikli scooter kiralayan araç paylaşım servisi Lime, dünya çapındaki 12 şehirdeki operasyonlrını durduracağını ve 100’e yakın çalışanını işten çıkaracağını duyurdu.

100 kişiyi işten çıkarmak sorunu çözecek mi?

Şirketin işten çıkaracağı 100 kişi, toplam işgücünün %14’ünü oluşturuyor. Şirket bu sayede önemli bir gider kalemini elimine ederek kara geçmeyi planlıyor.

Lime’ın CEO’su Joe Kraus yayınladığı mesajta, şirketin ayakta kalabilmek için bu önlemi almak zorunda olduğunun da altını çizdi.

Lime, bir süre önce abonelik modelini hayata geçirmişti. Aylık abonelik ücreti ödeyen kullanıcılar, sınırsız süreyle ay boyunca diledikleri kadar scooter kullanabiliyordu. Lime de bu model sayesine, düzenli aylık gelir elde ederek finansal yapısını düzene sokmayı başarmıştı.

 

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>