Line kripto para fonu açtı

0

Line kripto para

Line kripto para girişimlerine bir yenisini ekledi. Daha önce kripto para borsası kuran şirket, şimdide yeni bir fon açıyor.

Line kripto para fonu 10 milyon dolarlık sermayeyle açıldı

İnternet ve iletişim alanında faaliyet gösteren dev şirketler, kripto para girişimlerine devam ediyor. Toplamda 600 milyon kayıtlı kullanıcısı ve 200 milyonda fazla aktif kullanıcısı olan Line, Bitbox isminde bir kripto para borsası açmıştı. Şimdi ise bunu bir adım ileri götürerek 10 milyon dolarlık sermaye ile token yatırım fonu oluşturdu. Line, bu fon ile kripto para ve blockchain girişimlerinin desteklenmesini ve yeni projeler ortaya çıkarılmasını hedefliyor.

Şirket ayrıca kripto para borsası Bitbox’a TRX – TRON’un da eklendiğini açıkladı. Bu açıklamadan sonraki 24 saatte TRX’te yüzde 10’luk yükseliş yaşandı.

Asya ülkesinde büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Line’ın bu yatırımlarına devam etmesi, kripto para sektöründeki yatırımcıları umutlandırıyor. Line’ın attığı olumlu adımlar ile kripto para piyasasında ufak da olsa büyümeler yaşanıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>