Line’ın halka arz fiyatı belli oldu

0

2016’nın en önemli halka arz işlemlerinden olan Line’ın borsaya açılışında fiyatlar ortaya çıktı.

Güney Koreli mesajlaşma uygulaması Line, özellikle Uzak Doğu’da son derece popüler ve ABD’li rakipleriyle güçlü bir yarış içinde. New York ve Tokyo borsasında hisselerini halka açmaya hazırlanan firma, hisse başı fiyat olarak 3300 Yen belirledi. Bu da şirketin toplam değerini 1.3 milyar dolara taşıyor.

Şirketin defter değerine göre hisse değeri 2700-3300 yen arasında dengelenmesi bekleniyor. Kullanıcılarının birbirlerine sempatik küçük çıkartmalar yollamasına imkan tanıyarak özellikle Uzak Doğu’daki kullanıcılar arasında bir anda popüler olan ve yükselişini hızla sürdüren Line, Güney Koreli Naver şirketinin uygulaması.

Şirket 14 Temmuz’da New York borsasında halka arz gerçekleştirecek ve 1 gün sonra da ikinci parti hisse senetlerini Tokyo borsasında halka açacak. Dünya borsalarının şu dönemde Brexit şokuna rağmen önceki aylara oranla görece yüksek bir pozisyonda olması ve yatırımcıların hisse toplama döneminde olması, Naver’in kasasına fazladan on milyonlarca doların girmesini sağlayacak.

Line’ın hisse satışından elde edeceği fonla WhatsApp ve Facebook Messenger ile rekabet etmek için yeni yatırımlarını hayata geçirmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>